Najczęściej zadawane pytaniaPytania i odpowiedzi Formularz kontaktowy
FAQ

Technologie głosowe


Najczęściej zadawane pytania

Co to są sieci neuronowe i dlaczego są one użyteczne w rozpoznawaniu głosu?

Sieci neuronowe są dedykowanym i złożonym modelem matematycznym używanym w obszarze uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Sieci neuronowe najlepiej się sprawdzają w rozwiązaniach wymagających sztucznej inteligencji jak: rozpoznawanie obrazów, rozpoznawanie mowy, tłumaczenie z 1 języka na drugi). Struktura sieci neuronowej jest inspirowana przez structure ludzkiej sieci neuronowej – mózgu. Sieć neuronowa składa się z wielkiej liczby małych jednostek obliczeniowych (neuronów) które są połączone szeregowo i równolegle. Tak jak mózg, sieć ma zdolność do uczenia się, wagi połączeń pomiędzy poszczególnymi neuronami są dostosowywane w sieci neuronowej w ramach samouczenia się. Neuron wysyła sygnał do swojej warstwy neuronów tylko gdy suma sygnałów wejściowych, pomnożona przez wagi przekracza wartość wyzwolenia impulse. 

Jakie są zalety korzystania z sieci neuronowych w rozpoznawaniu mowy w porównaniu z standardowymi rozwiązaniami?

System uczenia maszynowego za pomocą sieci neuronowych oferuje znacznie większą dokładność rozpoznawania mowy. Jest to szczególnie widoczne w trudnych warunkach, np. podczas transkrypcji skompresowanego nagrania, z nadmiernym hałasem w tle, kiedy dźwięk został nagrany z większej odległości itp. W takich przypadkach sieć neuronowa jest znacznie bardziej niezawodna, a jakość rozpoznawania mowy jest wyższa niż w przypadku klasycznych algorytmów.

Czy system rozpoznawania mowy może się uczyć samodzielnie?

Z punktu widzenia teorii uczenia maszynowego, jedną z zalet sieci neuronowych jest to, że jeśli są wystarczająco głębokie, sieć jest w stanie stworzyć nowe powiązania między warstwami, co daje o wiele większe możliwości niż poprzez zastosowanie najbardziej wyrafinowych transformacji i algorytmów ale nie opartych o sieci neuronowe. Jednak wymaga to odpowiedniego zbudowania sieci neuronowej oraz przeprowadzenia żmudnego i głębokiego procesu uczenia. Należy pamiętać, że żaden system nie może uczyć się całkowicie samodzielnie. Zawsze musi być nauczyciel, aby móc się uczyć.

Jak ważne są ulepszenia wprowadzone przez sieci neuronowe i gdzie one występują?

W idealnych warunkach, w których nawet klasyczny algorytm działał dobrze, możemy oczekiwać względnego spadku poziomu błędu o 10% – 20% przy zastosowania sieci neuronowej. Może to zwiększyć dokładność z 90% do 91% lub 92%. W trudnych warunkach, w których poprzedni system funkcjonował, np. z dokładnością tylko 40% – 60%, możemy teraz oczekiwać znacznie lepszych wyników, np. około 80%.

Jak wygląda proces “uczenia się” w sieciach neuronowych i jak długo to trwa?

Nauka przy pomocy kilkuset godzin nagrań głosowych dla 1 słownika trwa około 24 godzin przy użyciu najbardziej wydajnej karty graficznej udostępniającej maksymalną moc obliczeniową.

FAQ

NEWTON Dictate


Wszystko, co musisz wiedzieć o programie automatycznego rozpoznawania mowy.

Jaka jest różnica między programem NEWTON Dictate a usługą do transkrypcji nagrań?

NEWTON Dictate jest najbardziej doceniany przez tych, którzy chcą zapisywać notatki, tworzyć dokumenty lub dyktować tekst napisany wcześniej ręcznie. Natomiast usługa do transkrypcji nagrań jest najlepiej przystosowana do rozpoznawania wcześniej nagranych plików dźwiękowych (takich jak nagrania własne czy nagrania wywiadów, spotkania itp.). Nagrania najlepiej transkrybować za pomocą naszego programu NEWTON SpeechGrid.

Co mogę dyktować przy użyciu programu NEWTON Dictate?

NEWTON Dictate jest przeznaczony do dyktowania ogólnych i branżowych tekstów. Jest dostępny w języku czeskim, słowackim, polskim i chorwackim.

Jaka jest minimalna zalecana konfiguracja komputera potrzebna do prawidłowego działania programu Newton Dictate ?

Program wymaga komputera z procesorem min. Intel Core i5 (1,7 GHz i więcej), 8 GB pamięci RAM i mikrofon.

Obsługiwany system operacyjny: Microsoft Windows 10, 8 i 7 32-bitowy lub 64-bitowy. Instalacja: Microsoft .NET 4 (jest dołączona do pakietu lub dostępna do pobrania pod adresem http://www.microsoft.com/net/). Wymagana ilość miejsca na dysku twardym (pomiędzy 600 MB a 2 GB). Standardowa karta dźwiękowa obsługująca częstotliwość próbkowania 16 kHz, z 16-bitową rozdzielczością. Program będzie również działał na komputerach o niższej wydajności, ale w takim przypadku wystąpi opóźnienie w procesie rozpoznawania.

Czy mogę używać dowolnego mikrofonu do dyktowania?

W przypadku dyktowania zaleca się użycie tak zwanego mikrofonu kierunkowego, który w przeciwieństwie do mikrofonu wewnętrznego komputera będzie rejestrował wyłącznie dźwięki w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Wysokiej jakości mikrofon znajduje się również w pakiecie NEWTON Dictate.

Co napisze program, jeśli podyktuję słowo, które nie znajduje się w słowniku Newtona Dictate?

Aplikacja zawsze stara się rozpoznać cały dyktando. W związku z tym nieznane słowa nie są pozostawione jako puste miejsca, ale zastępowane są przez coś, co jest uważane za fonetycznie najbardziej podobny wariant. Jeśli chcesz dyktować nieznane słowo wielokrotnie, możesz dodać je do słownika użytkownika. Aplikacja nauczy się słowa i rozpozna je w następnym dyktandzie.

Z jakich formatów mogę korzystać, aby zapisać wynikowy tekst?

Rozpoznany tekst można zapisać w standardowym formacie RTF lub TXT. Aplikacja zachowuje również nagranie dźwiękowe dyktanda, które można następnie eksportować w formatach MP3, WAV lub SPX. Jeśli chcesz kontynuować pracę z nagrywaniem tekstu i dźwięku w NEWTON Dictate, program umożliwia zapisanie całego dokumentu w formacie TTAX.

Co, jeśli potrzebuję, aby mój dyktowany tekst został napisany bezpośrednio do innego programu?

Jeśli chcesz, aby NEWTON Dyktować przepisał dyktando bezpośrednio do innego programu, możesz użyć funkcji “MINI”, która zapisuje dyktowany tekst w bieżącej lokalizacji kursora myszy. Dzięki temu możesz dyktować do dowolnej aplikacji lub nawet do okna przeglądarki internetowej czy aplikacji komunikacyjnej.

Co powinienem zrobić, jeśli program mnie nie rozumie?

Jeśli program ma problem z rozpoznaniem mowy, najpierw sprawdź, czy mikrofon jest wybrany w ustawieniach i czy jest prawidłowo umieszczony przed ustami. Samouczek wprowadzający do programu przeprowadzi Cię krok po kroku przez ustawienia mikrofonu. Nieprawidłowo ustawiony mikrofon jest najczęstszą przyczyną problemów z funkcjonowaniem programu.

Czy mogę dyktować, jeśli mam drobną wadę mowy?

Tak, program automatycznie dostosuje się do głosu każdego nowego użytkownika i jest w stanie wyeliminować efekty mniejszych wad mowy, takich jak niemożność prawidłowego wymówienia dźwięku r.

FAQ

NEWTON SpeechGrid


Najczęściej zadawane pytania dotyczące rozwiązań do transkrypcji nagrań

Jak mogę wypróbować technologię SpeechGrid?
NEWTON SpeechGrid można łatwo wypróbować dzięki programowi NTeX. Program można pobrać tutaj.
Jak działa NTeX
Zapoznaj się z naszym przewodnikiem: NTeX User Manual
Nie możesz znaleść odpowiedzi na swoje pytanie – potrzebujesz wsparcia – skontaktuj się z nami.
Jan Papoušek, zákaznická podpora
Jan Papoušek
Customer support


Napisz do nas. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie.Lub po prostu zadzwoń.

Projekty/Produkty/Informacje ogólne/Zapoznanie się z produktami:
NEWTON Technologies, a.s.
Na Pankráci 1683/127
140 00 Praha 4
Czech Republic

IČ: 28479777

DIČ: CZ28479777

Email: podpora@newtontech.cz

Zapoznałem się I akceptuję Politykę Prywatności i oświadczem, że Administrator wywiązał się wobec mnie z obowiązku informacyjnego wynikającego z art. 13 RODO.


NTeX

Aplikacja do konwersji głosu online na tekst oparta o środowisko NEWTON SpeechGrid.Wypróbuj Główne funkcje
NTeX

Główne funkcje


Dzięki programowi NTeX możesz łatwo przetestować możliwości naszej technologii rozpoznawania głosu. Działa jako bardzo wydajne narzędzie do natychmiastowej konwersji plików audio lub wideo na tekst. Możesz także użyć jej do bezpośredniego dyktowania. Poniżej zapoznaj się z jego podstawowymi funkcjami.

Transkrypcja audio

NTeX wspiera następujące formaty: .aac, .avi, .flac, .flv, .ismv, .m4a, .mkv, .mov, .mp2, .mp3, .mp4, .oga, .ogg, .opus, .wav, .webm, .wma, .wmv.

Główne funkcjeTranskrypcja nagrań webowych

NTeX może transkrybować strumień online w czasie rzeczywistym. Pozwala na transkrypcję filmów z YouTube i dowolnego strumienia online. Ważne jest, aby pamiętać, że jakość transkrypcji jest najbardziej zależna od jakości dźwięku i samej nagranej wypowiedzi.

Główne funkcjeKorekta transkrypcji

W trybie korekty można szybko i wygodnie korygować błędy, wstawiać znaki interpunkcyjne i dzielić transkrypcje na zdania. Program odtwarza dźwięk podczas edytowania. System podświetli słowo, które jest odtwarzane w danym momencie

Główne funkcje

Pozostałe funkcje


Ocena transkrypcji

NTeX posiada zintegrowaną funkcję szybkiej oceny automatycznej transkrypcji. To pozwoli ci szybko ocenić jakość nagrania.

Nagrywanie transkrypcji

NTeX pozwala użytkownikom zapisywać nowo utworzone transkrypcje w różnych tekstach, dźwiękach i połączonych formatach.

Dodawanie słów do słownika

W celu poprawy jakości rozpoznawania mowy programu można dodawać do słownika słowa użytkownika, na przykład różne specjalistyczne słownictwo.

Bezpośrednie dyktowanie

Program NTeX może być również użyty do bezpośredniego dyktowania twoich notatek i ich natychmiastowej konwersji do formy tekstowej.

Instalacja


Program NTeX jest ogólnostępny do pobrania. Po instalacji wymagane jest zalogowania się do usługi NEWTON SpeechGrid.NTeX for Windows

Pobierz najnowszą wersję aplikacji NTeX i zainstaluj ją na swoim komputerze z systemem operacyjnym Windows 7 lub nowszym.


Ściągnij NTeX for WindowsNTeX for Mac OS X

NTeX requires a macOS 10.12 „Sierra“ or newer. Open the installation package. Drag the application’s icon into the Applications folder.


Ściągnij NTeX pro Mac OS X

Naucz się korzystać z programu NTeX w ciągu kilku minut!

NEWTON SpeechGrid

NEWTON SpeechGrid


Platforma usługowa do automatycznej transkrypcji i przetwarzania nagrań audio.

Platforma usługowa do automatycznej transkrypcji i przetwarzania nagrań audio.
Wypróbuj Właściwości
NEWTON SpeechGrid

Co to jest NT SpeechGrid?


NEWTON SpeechGrid to kompletny zestaw usług do automatycznej transkrypcji i przetwarzania nagrań audio. Obejmuje ona NEWTON NanoGrid, potężną infrastrukturę chmury z interfejsami API do rozpoznawania mowy online. Dostępna jest również wersja NEWTON MiniGrid, zalecana do stosowania w zamkniętych systemach biznesowych Klienta.

API interface

Dzięki w pełni konfigurowalnym interfejsom API integracja z systemami klienta jest szybka i niedroga.

Czytaj więcej

NTeX Aplikacja

Aplikacja jest dostępna w wersjach dla Windows i MacOS do testowania i dla zastosowań ad-hoc.

Czytaj więcej

Wsparcie dla wielu języków

Rozpoznawanie mowy jest obsługiwane nie tylko w przypadku języków słowiańskich.

Czytaj więcej

Wypróbowanie programu NEWTON SpeechGrid jest łatwe dzięki aplikacji NteX.

NEWTON SpeechGrid

Kluczowe właściwości


Szybki dostęp do bardzo dokładnie transkrybowanych nagrań dźwiękowych wywiadów, spotkań, podcastów i innych źródeł. Nasze technologie potrafią rozpoznawać i zapisywać mowę w 18 językach.

Wydajność

Wysoka wydajność, szybkość rozpoznawania i gwarantowana dostępność dzięki skalowalnej infrastrukturze.

Bezpieczeństwo

For applications with high security demands we offer an isolated on-premise solution.

Słowniki

Bardzo dokładne rozpoznawanie mowy dzięki bogatym słownikom, z opcją dodawania słów użytkownika, na przykład specjalistycznej terminologii.

Wspierane języki

Rozumiemy głosy 1 miliarda ludzi


Nasze aplikacje mogą automatycznie rozpoznać mowę z wysoką dokładnością dla wszystkich głównych słowiańskich języków a ponadto dla stosowanych języków międzynarodowych

Rozumiemy głosy 1 miliarda ludzi
Angielski

Bośniacki

Bułgarski

Czarnogórski

Czeski

Hiszpański

Chorwacki

Macedoński

Polski

Słowacki

Słoweński

Serbski

Szwedzki

Rosyjski

Rumuński

Norweski

Ukraiński

Węgierski

NEWTON SpeechGrid

Specjalistyczne słowniki


W celu uzyskania najlepszych wyników rozpoznawania używamy specjalistycznych słowników i modeli akustycznych. Dostępność słowników może różnić się w zależności od języka.

Transkrypcja offline

Uniwersalny słownik przeznaczony do transkrypcji nagrań audio.

Do dyktowania

Słownik oferujący ogólne słownictwo do bezpośredniego dyktowania i natychmiastowej konwersji głosu na tekst.

Słownik telefoniczny

Specjalistyczny słownik i model akustyczny przeznaczony do transkrybowania rozmów telefonicznych.

NEWTON Analytics

NEWTON Analytics


Rozwiązanie do automatycznego przetwarzania i analizy nagrań dźwiękowych, w szczególności połączeń telefonicznych w centrach telefonicznych.

Rozwiązanie do automatycznego przetwarzania i analizy nagrań dźwiękowych, w szczególności połączeń telefonicznych w centrach telefonicznych.
Wypróbuj Właściwości
NEWTON Analytics

Rozwiązanie do automatycznego przetwarzania i analizy nagrań dźwiękowych, w szczególności połączeń telefonicznych w centrach telefonicznych.


Jak to działa?

NEWTON Analytics przetwarza nagrania i prezentuje analizy przebiegu rozmów w odniesieniu do skryptów opisujących założenia do ich przebiegu. Prezentuje informacje w postaci zagregowanej (graficznej) z możliwością przejścia do powiązanego fragmentu nagrania. Umożliwia weryfikację poprawności m.in. zebrania zgód czy prezentuje tonację wypowiedzi

Rozwiązanie do automatycznego przetwarzania i analizy nagrań dźwiękowych, w szczególności połączeń telefonicznych w centrach telefonicznych.

Kluczowe właściwości


Automatyczna transkrypcja w czasie rzeczywistym

17 języków, w tym angielski, czeski, słowacki, polski lub szwedzki

Rozpoznawanie tematów rozmów i słów kluczowych

Przetwarzanie oddzielnych ścieżek dźwiękowych

Ocena zgodnie z określonymi parametrami

Wyszukiwanie pełnotekstowe

Zaawansowany interfejs użytkownika

Ciągłe udoskonalanie działania transkrypcji za pomocą dostosowanych słowników użytkownika

Kluczowe właściwości
Rozwiązanie techniczne

Rozwiązanie techniczne


Rozwiązania chmurowe lub lokalne

Metadane z PBX

Własne rozwiązanie głosowo-tekstowe NEWTON SpeechGrid

Skalowalna wydajność

Konfigurowalny interfejs sieciowy

Integracja z rozwiązaniem klienta

Obsługujemy rozpoznawanie mowy w 18 językach.

Bezpieczeństwo danych dla naszych klientów jest zawsze na pierwszym miejscu. Dla nas prywatność danych Klienta jest kluczowa, a ludzki głos zasługuje na szczególny szacunek.
pavel-bartak-ctverec
Pavel Barták
Product Manager

NEWTON Dictate

NEWTON Dictate


Profesjonalne rozwiązanie do przekształcania ludzkiego głosu w tekst

Profesjonalne rozwiązanie do przekształcania ludzkiego głosu w tekst
Wypróbuj Właściwości
NEWTON Dictate

Zobacz, jak NEWTON Dyktat pomoże ci w pracy


See how NEWTON Dictate will simplify your work

Szybsze tworzenie dokumentów

Dzięki NEWTON Dictate możesz tworzyć dokumenty nawet dwa razy szybciej. NEWTON Dictate to wyjątkowe rozwiązanie do pisania dłuższych tekstów. Jest odpowiedni nie tylko do korespondencji biznesowej, ale dzięki wielu słownikom zawierającym setki tysięcy specjalistycznych terminów oszczędza znaczną ilość czasu dla użytkowników z zakresu administracji państwowej, wymiaru sprawiedliwości lub opieki zdrowotnej.

Zobacz, jak NEWTON Dyktat pomoże ci w pracyWysoka dokładność transkrypcji

Wdrożyliśmy samouczącą się sieć neuronową i czterokrotnie zwiększyliśmy liczbę baz danych w słowach, co zwiększyło dokładność transkrybowanych tekstów. NEWTON Dictate natychmiast Cię zrozumie. Korzystając z głosu, masz możliwość tworzenia i edytowania tekstu, a nie tylko w środowisku NEWTON Dictate. Niezawodne narzędzie do profesjonalnego dyktowania Najlepsze wyniki wymagają najlepszych akcesoriów Uzyskaj najlepsze wyniki dzięki wysokiej jakości mikrofonom lub dyktafonom. Za pomocą mikrofonu bezprzewodowego lub zestawu słuchawkowego możesz dyktować, mając wolne ręce.

Zobacz, jak NEWTON Dyktat pomoże ci w pracy

Wersje programu


Program jest dostępny w dwóch wersjach. Wybierz najbardziej odpowiedni dla ciebie. Potrzebujesz pomocy przy wyborze? Skontaktuj się z nami!

NEWTON Dictate Professional


NEWTON Dictate Professional

Wersja Professional przeznaczona jest dla profesjonalistów z różnych obszarów specjalizacji, gdzie potrzebne są specjalistyczne słowniki.


NEWTON Dictate Business


NEWTON Dictate Business

Wersja Business jest przeznaczona do normalnego użytku biurowego z ogólnym słownikiem. Umożliwia elastyczne licencjonowanie.


Spróbuj, jak skuteczne może być dyktowanie!

FAQ

Często Zadawane Pytania


Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania na poniższej liście, skontaktuj się z nami.

Do czego mogę użyć NEWTON Dictate?

Programu można używać we wszystkich środowiskach, w których dokumenty tekstowe są tworzone. NEWTON Dictate zwiększy Twoją efektywność i przyspieszy pracę.

Jak dokładna jest konwersja mowy na tekst?

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii sieci neuronowej rozpoznawanie tekstu dyktowanego jest bardzo niezawodne. Ta wysoka dokładność umożliwia jej stosowanie na przykład w praktyce medycznej lub sądowej.

Czy potrzebuję specjalnego sprzętu do dyktowania?

Do dokładnego rozpoznania podyktowanego tekstu potrzebny będzie wysokiej jakości mikrofon lub nagrywarka. Chętnie doradzimy przy wyborze. Niektóre wersje programu zawierają bezpłatny wysokiej jakości zestaw słuchawkowy z mikrofonem.

Gdzie mogę kupić program i akcesoria?

Najszybszym sposobem uzyskania programu jest zamówienie elektronicznej licencji z naszego sklepu. Możesz także wybrać z naszej oferty wysokiej jakości zestaw akcesoriów. Jeśli jednak nie masz pewności, która wersja lub akcesorium będzie dla Ciebie odpowiednia, nie musisz się spieszyć. Napisz do nas lub zadzwoń do nas, a chętnie doradzimy.

Czy program może nauczyć się nowych słów?

NEWTON Dictate zna wiele słów. W zależności od języka wersja podstawowa rozpoznaje ponad 500 000 najczęściej używanych terminów i fraz. Ponadto można użyć profesjonalnego słownika, który zna tysiące konkretnych terminów. A jeśli to nie wystarczy, możesz łatwo dodać własne słowa.

Czy program jest odpowiedni dla osób niepełnosprawnych?

Dla wszystkich, którzy nie są w stanie kontrolować komputera za pomocą rąk, NEWTON Dictate jest mile widzianym pomocnikiem do pisania dłuższych tekstów. Program jest dokładnie dopasowany do tych potrzeb. Spójrz!!

Czy mogę wypróbować program bezpłatnie?

Tak, możesz wypróbować NEWTON Dictate. Plik instalacyjny można pobrać tutaj. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać bezpłatną licencję próbną.

Czy mogę używać programu na przykład w programie Word?

Tak, dzięki NEWTON Dictate możesz dyktować bezpośrednio wszystkie programy, z których korzystasz na swoim komputerze. Spróbuj!

Czy masz więcej pytań?

Skontaktuj się z nami.

“Spróbuj szybko i wygodnie dyktować zamiast pisać na klawiaturze. Z łatwością przyzwyczaisz się do komputera, słuchając każdego twojego słowa.”
jaroslava-schmidtova-ctverec
Jaroslava Schmidtová
Sales Representative

Trial version

Try out any of our products for free.Order a trial version
Solutions for transcribing audio recordings

NEWTON SpeechGrid


NEWTON SpeechGrid is a complete workflow for the automatic transcription and processing of audio recordings. It includes NEWTON NanoGrid, a powerful Cloud infrastructure with APIs for online speech recognition. The version NEWTON MiniGrid is also available and is recommended for use in closed business systems. Editing tools and demo projects are also included.

The NTeX program is freely available for download. After installation it requires you to sign in to the NEWTON SpeechGrid service.

Demo version

Solutions for call centres

NEWTON Analytics


A set of tools for the automatic processing and analysis of audio recordings, especially telephone calls. NEWTON Analytics includes a module for the automatic conversion of audio recordings into text formats.

Contact us for access to the demo application.

Demo version

Solutions for dictation

NEWTON Dictate


A program for automatically converting voice to text. It is ideal for dictating longer texts into any program. By utilizing neural networks, our technologies ensure a more accurate and significantly faster transcription of dictated texts.

Download and install the application. Demo version

Order a trial version of our products

[recaptcha]

Skontaktuj się z nami


Napisz do nas. Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie.Lub po prostu zadzwoń.

Projekty/Produkty/Informacje ogólne/Zapoznanie się z produktami:
NEWTON Technologies, a.s.
Na Pankráci 1683/127
140 00 Praha 4
Czech Republic

IČ: 28479777

DIČ: CZ28479777

Email: podpora@newtontech.cz

Zapoznałem się I akceptuję Politykę Prywatności i oświadczem, że Administrator wywiązał się wobec mnie z obowiązku informacyjnego wynikającego z art. 13 RODO.


Customer support

Jan Papoušek

tel: (+420) 225 540 120
e-mail: podpora@newtontech.cz

Pracujemy w godzinach 8:00 – 17:00 od poniedziałku do piątku.

Gdzie nas znajdziesz

NEWTON Technologies

Rozumiemy głosy 1 miliarda ludziBlog Kontakt
NEWTON Technologies

Rozumiemy głosy 1 miliarda ludzi


Nasza firma oferuje nowe możliwości w komputerowym rozpoznawaniu głosu, szczególnie w językach słowiańskich. W Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej oferujemy naszym klientom innowacyjne rozwiązania do dyktowania i automatycznej konwersji nagrań audio na formę tekstową.

Technologie głosowe od 2008

Firma NEWTON Technologies została założona w 2008 roku w celu stworzenia i udostępnienia technologii głosowych do użytku indywidualnego i przemysłowego. Skupiamy się na systemach rozpoznawania głosu dla języków słowiańskich (czeski, słowacki, polski, chorwacki, rosyjski, …). Nasze systemy rozpoznawania głosu są używane przez dużą liczbę klientów, a firma ma bogate doświadczenie w implementacji różnych systemów informatycznych oraz dedykowanych projektów.

Rozumiemy głosy 1 miliarda ludziInnowacje i usługi

Oprócz oprogramowania do dyktowania (NEWTON Dictate) oferujemy również zlecone transkrypcje nagrań audio, wyszukiwanie w archiwach audiowizualnych, analizę głosu i sterowanie aktywowane głosem dla komputerów. W rozwoju technologii głosowej firma ściśle współpracuje z zespołem naukowców z Politechniki w Libercu, kierowanym przez prof. Jan Nouza. Dzięki naszej siostrzanej firmie NEWTON Media, która specjalizuje się w monitorowaniu mediów i posiada bogate archiwum pełnowymiarowych tekstów, jesteśmy w stanie regularnie aktualizować podstawowy zasób słownictwa wykorzystywany do rozpoznawania mowy.

Rozumiemy głosy 1 miliarda ludziRozwiązania dla każdego

Oferujemy nasze rozwiązania klientom w wielu branżach, takich jak sądy i prokuratura, adwokatura, opieka zdrowotna, edukacja, bankowość i ubezpieczenia, dziennikarstwo itp. Nasze technologie są również wykorzystywane, aby pomóc niepełnosprawnym użytkownikom w przezwyciężeniu ich niepełnosprawności i wzięciu udziału w procesie pracy

Rozumiemy głosy 1 miliarda ludzi

Z kim współpracujemy


image
image
image
image

Obsługiwane języki

Ciągle uczymy naszą aplikację rozumieć słowiańskie języki, ale nie pozostajemy na tym.

Languages supported

Rozumiemy głosy 1 miliarda ludzi


Nasze aplikacje mogą automatycznie rozpoznać mowę wszystkich głównych słowiańskich języków. Ponadto, specjalizujemy się w mówionych językach w regionie, gdzie nasza firma działa czyli Centralna, Zachodnia i Wschodnia Europa.

Słowiańskie języki

Szacunkowo językami słowiańskimi mówi ponad 200 milinów ludzi na całym świecie, szczególnie w Centralnej i Wschodniej Europie. Te języki charakteryzują się bogata morfologią ( one zazwyczaj mają 7 przypadków i 3 gramatyczne rodzaje[męski, żeński i nijaki]) z przedrostkami i przyrostkami, między innymi z odmiennymi końcówkami. Charakteryzują się dużą proporcją spółgłosek, głównie fonetyczną i obfitością znaków diakrytycznych. My je rozumiemy.

Rozumiemy głosy 1 miliarda ludziInne języki

Z jego zasięgiem narodowej różnorodności (Amerykański angielski, brytyjski angielski, australijski angielski, itd), Angielski jest ojczystym językiem dla ponad 350 milionów ludzi i jest mówiony przez jedna piątą populacji na świecie. Też go rozumiemy.

Dodatkowo, oferujemy dwa z najbardziej dominujących Skandynawskich języków: Szwedzki i Norweski. Nasze portfolio także zawiera język Rumuński i Węgierski.

Rozumiemy głosy 1 miliarda ludzi

Przegląd wspieranych języków w naszych poszczególnych produktach

Słowiańskie języki

Słowiańskie języki wspierane w naszych produktach
JęzykNEWTON SpeechGrid
[Więcej informacji]
NEWTON Analytics
[Więcej informacji]
NEWTON Dictate
[Więcej informacji]
Bośniacki Częściowo wspierany Nie wspierany Nie wspierany
Bułgarski Częściowo wspierany Nie wspierany Nie wspierany
Chorwacki Pełne wsparcie Pełne wsparcie Pełne wsparcie
Czarnogórski Częściowo wspierany Nie wspierany Nie wspierany
Czeski Pełne wsparcie Pełne wsparcie Pełne wsparcie
Macedoński Częściowo wspierany Nie wspierany Nie wspierany
Polski Pełne wsparcie Pełne wsparcie Pełne wsparcie
Słowacki Pełne wsparcie Pełne wsparcie Pełne wsparcie
Słoweński Pełne wsparcie Nie wspierany Pełne wsparcie
Serbski Pełne wsparcie Nie wspierany Pełne wsparcie
Rosyjski Pełne wsparcie Nie wspierany Częściowo wspierany
Ukraiński
Pełne wsparcie Nie wspierany Nie wspierany

Pozostałe języki

Nie Słowiańskie języki wspierane w naszych produktach
JęzykNEWTON SpeechGrid
[Więcej informacji]
NEWTON Analytics
[Więcej informacji]
NEWTON Dictate
[Więcej informacji]
Angielski Pełne wsparcie Nie wspierany Nie wspierany
Hiszpański Pełne wsparcie Nie wspierany Nie wspierany
Norweski Pełne wsparcie Nie wspierany Nie wspierany
Rumuński Pełne wsparcie Nie wspierany Nie wspierany
Szwedzki Pełne wsparcie Nie wspierany Nie wspierany
Węgierski Pełne wsparcie Nie wspierany Nie wspierany

Czy chcesz wiedzieć więcej o naszych produktach i wspieranych językach?

Rozwiązania dla

Rozwiązania dla


Rozumiemy głosy 1 miliarda ludzi

Rozumiemy głosy 1 miliarda ludzi
Spójrz co możemy zrobić
O naszej firmie

Odblokuj pełny potencjał ludzkiego głosu

Nasze rozwiązania dla transkrypcji nagrań audio

NEWTON SpeechGrid

Skorzystaj z wsparcia organizacji pracy dla automatycznego zapisywania tekstu z nagrań audio. Możesz mieć szybki dostęp do sporządzonych zapisów z nagrań audio dla prezentowanych wywiadów, spotkań, publikacji internetowych dostarczanym z praktycznie dowolnych źródeł (dyktowanie, plik, internet). Rozpoznajemy i transkrybujemy mowę w 17 językach. Umożliwiamy weryfikację i poprawianie tekstu w trakcie transkrypcji (*dotyczy najnowszych wybranych produktów). Udostępniamy także konieczny materiały jak należy tworzyć optymalną infrastrukturę akustyczną.


Więcej informacji

Rozwiązania do analizy przebiegu rozmowy między 2 osobami

NEWTON Analytics

Automatyczna analiza nagrań oraz zestaw narzędzi analitycznych i weryfikacyjnych umożliwiających nadzór i weryfikację przebiegu rozmowy (w szczególności rozmowy telefonicznej) oraz dostarczający mechanizmów do dowolnej analizy wystąpień fraz słownych, kontekstów wyrażeń czy też poprawności przebiegu rozmowy zgodnie z założonym scenariuszem. Dodatkowo umożliwia też weryfikację prawidłowości (przedstawienie zgody, uzyskanie odpowiedzi) zebrania wymaganych zgód (spełnienie obowiązku prawnego w szczególności RODO).


Więcej informacji

Rozwiązanie do dyktowania tekstu

NEWTON Dictate

Program do automatycznego przekształcania głosu na tekst, Jest idealny do dyktowania dłuższych tekstów w dowolnym programie ale także do wprowadzenia danych do formularza w własnej aplikacji. Wykorzystując sieci neuronowe, dedykowane słowniki branżowe nasze technologie zapewniają dokładne i  szybsze tworzenie tekstu.


Więcej informacji

Chciałbyś wiedzieć jak to działa? Chcesz wypróbować?

Wspierane języki

Rozumiemy głosy 1 miliarda ludzi


Nasze aplikacje mogą automatycznie rozpoznać mowę z wysoką dokładnością dla wszystkich głównych słowiańskich języków a ponadto dla stosowanych języków międzynarodowych

Rozumiemy głosy 1 miliarda ludzi
Angielski

Bośniacki

Bułgarski

Czarnogórski

Czeski

Hiszpański

Chorwacki

Macedoński

Polski

Słowacki

Słoweński

Serbski

Szwedzki

Rosyjski

Rumuński

Norweski

Ukraiński

Węgierski

Nasz zespół


Dla nas, zrozumienie nowego języka znaczy zrozumienie jego mówców.


Lenka Weingartová, Linguist
Lenka Weingartová, Linguist

Poszanowanie ludzkiego głosu jest dla nas bardzo ważne.


Pavel Barták, Product Manager
Pavel Barták, Product Manager

Potrzebujesz porady dotyczącej wyboru, lub ustawień naszych produktów?
Przyślij nam wiadomość, lub zadzwoń do nas.


Jan Papoušek, Customer Support
Jan Papoušek, Customer Support

Sprawdź , jak szybciej i wygodniej możesz pracować dyktując zamiast pisać na klawiaturze. Natychmiast przyzwyczaisz się do tego, że komputer słucha każdego twojego słowa.


Jaroslava Schmidtova, Sales Representative
Jaroslava Schmidtova, Sales Representative

Dowiedz sie więcej o naszej firmie

NEWTON Anonymizer

NEWTON Anonymizer


Program na automatické anonymizování dokumentů. Umožňuje trvalé a bezpečné odstranění osobních údajů.

Program na automatické anonymizování dokumentů. Umožňuje trvalé a bezpečné odstranění osobních údajů.
Vyzkoušet Vlastnosti
NEWTON Anonymizer

Program na automatické anonymizování dokumentů


Co to dělá?

NEWTON Anonymizer je doplněk do MS Word, který automaticky anonymizovuje textové dokumenty jako jsou smlouvy, záznamy z jednání a další. Umožňuje trvalé a bezpečné odstranění osobních údajů přímo ze zdrojových dokumentů. Spolehlivě detekuje a anonymizuje jména a příjmení ve všech pádech, jména firem, adresy, peněžní částky, rodná čísla, emaily a další. Podporuje všechny formáty editovatelné v MS Word.

Program na automatické anonymizování dokumentů

Klíčové vlastnosti


Doplněk pro MS Word

Kompatibilní s MS Word pro verze 2002 a vyšší

Automatický režim s inteligentní detekcí entit

Rozpoznání jmen a příjmení ve všech pádech

Více než 1,5 milionů slov a výrazů v databázi

Možnost konfigurace vlastních pravidel anonymizování

Klíčové vlastnosti
Co můžete anonymizovat

Co můžete anonymizovat


Jména a příjmení včetně titulů

Adresy / bydliště

Rodná čísla a čísla osobních dokladů

Data narození a úmrtí

Telefonní čísla

E-mailové adresy

Peněžní částky

Jména firem

IČ / DIČ

Čísla datových schránek

Vlastní slova a výrazy

Jak funguje NEWTON Anonymizer

Vyzkoušejte si, jak snadné může být anonymizování dokumentů

“Pokud to myslíte s odstraněním osobních dat vážně, zapomeňte na černou fixu a skener.
Anonymizujte přímo zdrojové dokumenty!”
ondrej-klimes-ctverec2
Ondřej Klimeš
PR & Marketing Manager

API interface

Thanks to a fully customizable API interface, integration into customer systems is quick and inexpensive.

Interested in using Nanogrid speech recognition in your application?

See our APIs and projects available on GitLab, which describe the possibilities of connecting to Nanogrid.

Our APIs

  1. REST API
  2. Websocket
  3. GRPC

Detailed description NanoGrid API.

In order to add your user words into the Nanogrid lexicon, you need to use the supported phonetic alphabet. Learn more about how to proceed here: https://nanotrix-models.gitlab.io/g2p-manuals/

Demo projects

.NET Starter

Demo project for .NET developers, which demonstrates the integration possibilities.

Project: https://gitlab.com/nanotrix/ntx-net-starter

Ntx-JS

Simple web REST API or websocket API. Available with demo for Node.js or CURL.

Project: https://gitlab.com/nanotrix/ntx-js

Ntx

GRPC client in .NET Core.

Project: https://gitlab.com/nanotrix/ntx

NTeX

An application for the online conversion of voice to text designed for the NEWTON SpeechGrid environmentTry out it Features
NTeX

Key features


With the NTeX program you can easily test the capabilities of our voice recognition technology. At the same time it functions as a highly efficient tool for the instantaneous conversion of audio or video files to text. You can also use it for direct dictation. Learn about its basic features below.

Audio transcription

NTeX supports the following formats: .aac, .avi, .flac, .flv, .ismv, .m4a, .mkv, .mov, .mp2, .mp3, .mp4, .oga, .ogg, .opus, .wav, .webm, .wma, .wmv.

Key featuresURL transcription

NTeX can transcribe an online stream in real time. It allows you to transcribe videos from YouTube and any online stream that can be played in VLC media player. It is important to keep in mind that the quality of the transcripts is most dependent on the quality of the audio and of the recorded speech itself.

Key featuresProofreading transcripts

In proofreading mode you can quickly and comfortably correct any errors, insert punctuation and divide the transcript into sentences. The program allows you to play the audio track during editing. The system will highlight the word that is being played at that given moment.

Key features

Other features


Evaluating transcripts

NTeX has an integrated function for fast evaluation of the automatic transcription. This will allow you too quickly assess the quality of the recording.

Saving transcripts

NTeX allows users to save the newly created transcripts in various text, sound and combined formats.

Adding words to the dictionary

In order to improve the quality of the program’s speech recognition it is possible to add user words, for example various specialized vocabulary, to the dictionary.

Direct dictation

The NTeX program can be also used for the direct dictation of your notes and their immediate conversion to text form.

Installation


The NTeX program is freely available for download. After installation it requires you to sign in to the NEWTON SpeechGrid service.NTeX for Windows

Download the most recent version of the NTeX application and install it on your PC with Windows 7 OS or higher.


Download NTeX for WindowsNTeX for Mac OS X

NTeX requires a macOS 10.12 „Sierra“ or newer. Open the installation package ntex-4.0.4.dmg. Drag the application’s icon into the Applications folder.


Download NTeX pro Mac OS X

Learn to use the NTeX program in the matter of minutes!

NTeX Help

Nápověda programu NTeX

API rozhraní

Rychlá integrace rozpoznávání řeči do vašich aplikací.

Chcete mít ve své aplikaci rozpoznávání řeči z našeho Nanogridu?

Podívejte se na naše API a projekty na GitLabu, které vám představí možnosti, jak se k Nanogridu připojit.

Naše API

  1. REST API
  2. Websocket
  3. GRPC

Podrobný popis NanoGrid API.

Uživatelská slova je třeba Nanogridu předložit ve správné fonetické abecedě. Jak na to se dozvíte zde: https://nanotrix-models.gitlab.io/g2p-manuals/

Demo projekty

.NET Starter

Demo projekt pro .NET vývojáře, který vám ukáže, jak je možné se integrovat.

Projekt: https://gitlab.com/nanotrix/ntx-net-starter

Ntx-JS

Jednoduché webové REST API nebo websocket API. Vše s ukázkou pro Node.js nebo CURL 🙂

Projekt: https://gitlab.com/nanotrix/ntx-js

Ntx

GRPC klient napsaný v .NET Core.

Projekt: https://gitlab.com/nanotrix/ntx

NTeX

Aplikace pro online přepis zvuku na text určená pro prostředí NEWTON SpeechGridVyzkoušet Více informací
NTeX

Klíčové vlastnosti


S program NTeX snadno otestujete schopnosti naší technologie pro rozpoznávání hlasu. Zároveň se jedná o efektivní nástroj na okamžitý přepis audio nebo video souborů. Využít ho můžete i pro přímé diktování. Seznamte se s jeho základními vlastnostmi.

Přepis nahrávek

NTeX podporuje následující formáty: .aac, .avi, .flac, .flv, .ismv, .m4a, .mkv, .mov, .mp2, .mp3, .mp4, .oga, .ogg, .opus, .wav, .webm, .wma, .wmv.

Klíčové vlastnostiPřepis URL

NTeX dokáže přepsat internetový stream v reálném čase. Můžete přepsat videa z Youtube a jakýkoliv stream, který je možné přehrát v programu VLC. Pamatujte na to, že největší vliv na kvalitu přepisu má kvalita nahrávky a nahraného projevu.

Klíčové vlastnostiKorekce přepisů

V korektorském módu můžete rychle a pohodlně opravit případné chyby, vložit interpunkci a rozdělit přepis na věty. Při editaci můžete zároveň přehrát zvukovou stopu. Systém bude graficky zobrazovat aktuálně přehrávané slovo.

Klíčové vlastnosti

Další vlastnosti


Vyhodnocení přepisů

NTeX má integrovanou funkci na rychlé vyhodnocení automatického přepisu. Snadno tak posoudíte kvalitu nahrávky.

Ukládání přepisů

NTeX umožňuje ukládat výsledné přepisy v různých textových, zvukových i kombinovaných formátech.

Přidávání slov do slovníku

Pro zvýšení kvality rozpoznávání je možné přidávat do slovníku vlastní slova, například odborné výrazy.

Přímé diktování

Program NTeX můžete využít i pro přímé diktování vašich poznámek a jejich okamžitý převod do textové podoby.

Instalace


Program NTeX je volně ke stažení. Po instalaci vyžaduje přihlášení ke službě NEWTON SpeechGrid.NTeX pro Windows

Stáhněte si aktuální verzi aplikace NTeX a nainstalujte ji na svůj počítač se systémem Windows 7 nebo vyšší.


Stáhnout NTeX pro WindowsNTeX pro Mac OS X

NTeX vyžaduje macOS 10.12 “Sierra” a novější. Otevřete instalační balíček ntex-4.0.4.dmg. Ikonku aplikace přetáhněte do složky Aplikace.


Stáhnout NTeX pro Mac OS X

Naučte se používat program NTeX za několik minut!

Zkušební verze

Vyzkoušejte si bezplatně a bez závazků jakýkoliv z našich produktů.Objednat zkušební verzi
Řešení pro rozpoznávání nahrávek

NEWTON SpeechGrid


NEWTON SpeechGrid je kompletní workflow pro automatický přepis audionahrávek. Můžete rychle a přesně získat textovou podobu nahrávek rozhovorů, záznamů jednání, podcastů a dalších zdrojů. Podporujeme rozpoznávání v 17 jazycích. Nabízíme také hardware pro nahrávání a prostředí pro korektury textů.

Pro vyzkoušení možností naší platformy pro rozpoznávání řeči si stáhněte program NTeX a napište nám o zřízení zkušební licence.

Objednat zkušební provoz

Řešení pro call centra

NEWTON Analytics


Sada nástrojů pro automatické zpracování a analýzu audio nahrávek, především telefonních hovorů v callcentrech.

Napište nám o přístupové údaje k ukázkové aplikaci.

Objednat ukázkovou aplikaci

Řešení pro diktování

NEWTON Dictate


Program pro automatický převod hlasu na text. Je ideální pro diktování delších textů do libovolného programu. Díky využití technologie neuronových sítí je přepis diktovaného textu přesnější a rychlejší.

Stahněte si instalační soubor do svého počítače a program si nainstalujte. Před testováním si prosím přečtěte základní informace o programu v naší nápovědě.

Objednat zkušební licenci

Řešení pro anonymizování dokumentů

NEWTON Anonymizer


Program na automatické anonymizování textových dokumentů jako jsou smlouvy, záznamy z jednání a další. Umožňuje trvalé a bezpečné odstranění osobních údajů přímo ze zdrojových dokumentů.

NEWTON Anonymizer vyžaduje pro svůj běh program MS Word ve verzi 2002 nebo vyšší.

Instalační program je ve formátu ZIP. Před instalací je třeba ZIP extrahovat (rozbalit).

Objednat zkušební licenci

Objednávka zkušebních verzí našich produktů

[recaptcha]

Trial version

Try out any of our products for free.Order a trial version
Solutions for transcribing audio recordings

NEWTON SpeechGrid


NEWTON SpeechGrid is a complete workflow for the automatic transcription and processing of audio recordings. It includes NEWTON NanoGrid, a powerful Cloud infrastructure with APIs for online speech recognition. The version NEWTON MiniGrid is also available and is recommended for use in closed business systems. Editing tools and demo projects are also included.

The NTeX program is freely available for download. After installation it requires you to sign in to the NEWTON SpeechGrid service.

Demo version

Solutions for call centres

NEWTON Analytics


A set of tools for the automatic processing and analysis of audio recordings, especially telephone calls. NEWTON Analytics includes a module for the automatic conversion of audio recordings into text formats.

Contact us for access to the demo application.

Demo version

Solutions for dictation

NEWTON Dictate


A program for automatically converting voice to text. It is ideal for dictating longer texts into any program. By utilizing neural networks, our technologies ensure a more accurate and significantly faster transcription of dictated texts.

Download and install the application. Demo version

Order a trial version of our products

[recaptcha]

Příslušenství pro diktování

Značkové příslušenství pro profesionální diktování s programem NEWTON DictateVybrat Newton Dictate
Příslušenství

Doporučené příslušenství


Nejlepší výsledky dosáhnete s použitím námi dodávané profesionální diktovací techniky obou nejvýznamnějších světových výrobců, které na českém trhu zastupujeme. Kompromisním řešením může být i použití kvalitní náhlavní soupravy.Philips DPM8000cz

Philips DPM8000cz
Philips, Diktafony

Olympus DS-7000

Olympus DS-7000
Olympus, Diktafony

Philips SMP3700

Philips SMP3700
Philips, Diktovací konzole

Olympus DR-2300

Olympus DR-2300
Olympus, Diktovací konzole

Philips SMP4000

Philips SMP4000
Philips, Diktovací konzole

Olympus RS-31

Olympus RS-31
Pedály, Olympus

Philips ACC2310

Philips ACC2310
Pedály, Philips

Philips SpeechOne

Philips SpeechOne
Diktovací headsety

“Profesionální diktovací technika je základ. Špičková kvalita má svoji cenu, ale věřte mi, že se bohatě vyplatí. Pokud si nejste jistí, co vybrat, ozvěte se. Rádi vám poradíme.”
martin-krasny-ctverec
Martin Krásný
Obchodní zástupce

Podporované jazyky

Učíme naše aplikace rozumět především slovanským jazykům, ale nezůstáváme jen u nich.

Podporované jazyky

Rozumíme hlasu 1 miliardy lidí


Naše aplikace automaticky rozpoznávají s vysokou přesností mluvenou řeč v hlavních slovanských jazycích. Dále se zaměřujeme na jazyky v regionech, ve kterých naše společnost působí: střední, východní a západní Evropa.

Slovanské jazyky

Odhaduje se, že slovanskými jazyky mluví na celém světě přes 300 milionů lidí, zejména ve střední a východní Evropě. Vyznačují se bohatou morfologií (mají obvykle sedm pádů a tři gramatické rody) vyjadřovanou předponami, příponami a koncovkami. Disponují velkým množstvím souhlásek a povětšinou fonetickým pravopisem s hojným využitím diakritiky.

Rozumíme hlasu 1 miliardy lidíDalší jazyky

Angličtina má řadu národních variant (americká angličtina, britská angličtina, australská angličtina atd.) a je rodným jazykem více než půl miliardy lidí. Dále podporujeme oba nejvýznamnější skandinávské jazyky: švédštinu a norštinu. V našem portfoliu jsou také rumunština a maďarština.

Rozumíme hlasu 1 miliardy lidí

Přehled podporovaných jazyků v jednotlivých produktech

Slovanské jazyky

Podpora slovanských jazyků v našich produktech
JazykNEWTON SpeechGrid
[Více o produktu]
NEWTON Analytics
[Více o produktu]
NEWTON Dictate
[Více o produktu]
NEWTON Anonymizer
[Více o produktu]
Bosenština Částečná podpora Nepodporuje Nepodporuje Nepodporuje
Bulharština Částečná podpora Nepodporuje Nepodporuje Nepodporuje
Černohorština Částečná podpora Nepodporuje Nepodporuje Nepodporuje
Čeština Plná podpora Plná podpora Plná podpora Plná podpora
Chorvatština Plná podpora Plná podpora Plná podpora Nepodporuje
Makedonština Částečná podpora Nepodporuje Nepodporuje Nepodporuje
Polština Plná podpora Plná podpora Plná podpora Nepodporuje
Slovenština Plná podpora Plná podpora Plná podpora Nepodporuje
Slovinština Plná podpora Nepodporuje Plná podpora Nepodporuje
Srbština Plná podpora Nepodporuje Plná podpora Nepodporuje
Ruština Plná podpora Nepodporuje Částečná podpora Nepodporuje
Ukrajinština Plná podpora Nepodporuje Nepodporuje Nepodporuje

Ostatní jazyky

Podpora neslovanských jazyků v našich produktech
JazykNEWTON SpeechGrid
[Více o produktu]
NEWTON Analytics
[Více o produktu]
NEWTON Dictate
[Více o produktu]
NEWTON Anonymizer
[Více o produktu]
Angličtina Plná podpora Nepodporuje Nepodporuje Nepodporuje
Maďarština Plná podpora Nepodporuje Nepodporuje Nepodporuje
Norština Plná podpora Nepodporuje Nepodporuje Nepodporuje
Rumunština Plná podpora Nepodporuje Nepodporuje Nepodporuje
Španělština Plná podpora Nepodporuje Nepodporuje Nepodporuje
Švédština Plná podpora Nepodporuje Nepodporuje Nepodporuje

Chcete více informací o podporovaných jazycích a našich produktech?

Languages supported

We teach our applications to understand Slavic languages primarily, but we don’t stop there.

Languages supported

We understand the voice of 1 billion people


Our applications can automatically recognize speech with high accuracy for all of the major Slavic languages. Furthermore, we specialize in languages spoken in regions where our company operates: Central, Eastern and Western Europe.

Slavic languages

It is estimated that Slavic languages are spoken by over 300 million people worldwide, especially in Central and Eastern Europe. These languages are characterized by a rich morphology (they generally have 7 cases and 3 grammatical genders) with prefixes and suffixes, including inflectional endings. They feature a large proportion of consonants, predominantly phonetic spelling and an abundance of diacritical markings.

We understand the voice of 1 billion peopleOther languages

With its range of national varieties (American English, British English, Australian English etc.), English is the native language of over 350 million people and is spoken by one fifth of the world’s population. Additionally, we offer two of the most prominent Scandinavian languages, Swedish and Norse. Our portfolio also features Romanian and Hungarian.

We understand the voice of 1 billion people

Overview of languages supported in our individual products

Slavic languages

Slavic languages supported in our products
LanguageNEWTON SpeechGrid
[More information]
NEWTON Analytics
[More information]
NEWTON Dictate
[More information]
Bosnian Partly supported Not supported Not supported
Bulgarian Partly supported Not supported Not supported
Czech Fully supported Fully supported Fully supported
Croatian Fully supported Fully supported Fully supported
Montenegrin Partly supported Not supported Not supported
Macedonian Partly supported Not supported Not supported
Polish Fully supported Fully supported Fully supported
Slovak Fully supported Fully supported Fully supported
Slovenian Fully supported Not supported Fully supported
Serbian Fully supported Not supported Fully supported
Russian Fully supported Not supported Partly supported
Ukrainian
Fully supported Not supported Not supported

Other languages

Non-Slavic languages supported in our products
LanguageNEWTON SpeechGrid
[More information]
NEWTON Analytics
[More information]
NEWTON Dictate
[More information]
English Fully supported Not supported Not supported
Hungarian Fully supported Not supported Not supported
Norwegian Fully supported Not supported Not supported
Romanian Fully supported Not supported Not supported
Spanish Fully supported Not supported Not supported
Swedish Fully supported Not supported Not supported

Would you like to know more about our products and the languages supported?

Nejčastější otázky a odpovědiOtázky a odpovědi Kontaktní formulář
FAQ

Hlasové technologie


Vaše nejčastější dotazy týkající se obecně hlasových technologií.

Co jsou neuronové sítě a jak pomáhají v hlasových technologiích?

Umělá neuronová síť je výpočetní model používaný v oblasti strojového učení (umělé inteligence). Tento výpočetní model dává v současné době nejlepší výsledky v celé řadě aplikací umělé inteligence (rozpoznávání objektů v obraze, rozpoznávání řeči, překlad z jazyka do jazyka …). Struktura tohoto výpočetního modelu je inspirovaná strukturou biologické neuronové sítě, tj například mozku. Umělá neuronová síť se tak skládá z množství malých výpočetních jednotek (neuronů), které jsou vzájemně sériově a paralelně pospojovány. Podobně jako mozek, se i tato síť dokáže učit – v rámci procesu učení se u umělé neuronové sítě nastavují váhy vzájemných spojů mezi jednotlivými neurony. Daný neuron v rámci sítě pak vyšle na výstup signál směřující do dalších vrstev jen pokud součet jeho vstupních signálů přenásobený naučenými váhovými koeficienty přesáhne určitou hraniční prahovou hodnotu (podobně funguje neuron v lidském mozku).

Jaké jsou výhody neuronových sítí v rozpoznávání oproti předešlému systému?

Systém strojového učení pomocí neuronové sítě přinesl výrazně vyšší přesnost rozpoznávání. Projevuje se zejména při rušivých podmínkách, např. při přepisu komprimované nahrávky, při výraznějším hluku na pozadí, byl-li záznam pořízen z větší vzdálenosti, apod. V těchto případech neuronová síť funguje robustněji a kvalita rozpoznávání proti předchozí verzi klesá daleko méně.

Dokáže se váš systém rozpoznávání učit sám od sebe?

Z hlediska teorie strojového učení je benefit neuronových sítí v tom, že pokud jsou dostatečně hluboké, vytvoří si síť během trénování mezi jednotlivými vrstvami v podstatě jakési vlastní vnitřní abstraktní příznaky, které jsou mnohem lepší, než dokáže vytvořit člověk ze zpracovávaného signálu pomocí různých důmyslných transformací a algoritmů. I předchozí algoritmy se ale učily. V tom neuronové sítě nové nejsou. Ale je nutné si uvědomit, že nic se neučí samo od sebe. K učení je vždy potřeba učitel 🙂

Jak velké přinášejí neurosítě zlepšení pro výsledek a v čem?

Při ideálních podmínkách, kde dobře fungoval i předchozí systém, lze očekávat snížení chybovosti o 10 % – 20 % relativně. Přesnost se tak může zvýšit z 90 % například na 91 % či 92 %. V rušivých podmínkách, kdy předchozí systém fungoval například s přesností pouze 40 % – 60 %, lze nyní očekávat výsledky výrazně lepší, tj. například na úrovni 80 %.

Jak vypadá a jak dlouho trvá proces „učení“ neuronových sítí?

Učení na několika stovkách hodin hlasových záznamů trvá na jedné grafické kartě zhruba 24 hodin.

FAQ

NEWTON Dictate


Vše o programu pro automatické rozpoznávání diktovaného textu.

Jaký je rozdíl mezi programem NEWTON Dictate a službou přepisu nahrávek?

Využití programu NEWTON Dictate nejvíce ocení ti,  kteří si chtějí vytvořit poznámky, zápis nebo přediktovat již sepsaný dokument. Oproti tomu, služba přepisu nahrávek je vhodná pro rozpoznávání již pořízených audio souborů (například nahrávek rozhovorů, jednání a podobně). Pro přepis nahrávek použijte náš systém NEWTON SpeechGrid.

Co vše mohu s programem NEWTON Dictate diktovat?

NEWTON Dictate slouží k přepisu obecných textů ve spisovném jazyce. Dostupný je v jazyce českém, slovenském, polském a chorvatském. Pro přepis spontánní řeči nebo diktování odborných textů je zapotřebí používat odpovídající obecný nebo oborový slovník.

Jaká je minimální doporučená konfigurace počítače, aby program správně fungoval?

Procesor min. Intel Core i5 (1,7 GHz a více), 4GB RAM.

Podporované OS: Microsoft Windows 10, 8 a 7 32-bit nebo 64-bit. Instalace Microsoft .NET 4 (je součástí balení nebo ke stažení na http://www.microsoft.com/net/) Dostatečné volné místo na pevném disku (až 600 MB pro všeobecný slovník). Běžná zvuková karta podporující vzorkovací frekvenci 16kHz, 16-ti bitové rozlišení. Program funguje i na počítačích s nižším výkonem, ale v takovém případě dochází v rozpoznávání ke zpoždění.

Mohu k diktování použít libovolný mikrofon?

K diktování je vhodné používat tzv. směrové mikrofony, které, např. oproti interním mikrofonům v počítači, zachycují zvuk pouze z nejbližšího okolí. Kvalitní mikrofon je součástí balení NEWTON Dictate.

Co program napíše, když nadiktuji slovo, které nemá ve slovníku?

Aplikace se vždy snaží rozpoznat celý diktát. Proto neznámá slova nahrazuje místo prázdného místa foneticky nejpodobnější variantou. V případě, že některé neznámé slovo potřebujete diktovat častěji, přidejte si jej do slovníku. Aplikace se tak dané slovo naučí a při dalším diktátu jej již rozpozná.

V jakém formátu si můžu nadiktovaný text uložit?

Rozpoznaný text můžete ukládat ve standardních formátech RTF nebo TXT. Aplikace k Vašemu diktátu uchovává také zvukový záznam. Ten si můžete vyexportovat ve formátech MP3, WAV nebo SPX. Chcete-li s textem a zvukovou stopou nadále pracovat v prostředí programu NEWTON Dictate, pak dokumenty ukládejte ve formátu této aplikace, TTAX.

Co když potřebuji mít nadiktovaný text přepsaný v jiném programu?

Pokud chcete text přepisovat do jiného programu, použijte funkci „MINI“, která je součástí NEWTON Dictate. Ta umožňuje, aby se diktovaný text přepisoval na místo, kde máte aktuálně umístěný kurzor myši. Můžete tak diktovat do libovolných aplikací, informačních systémů nebo třeba internetového prohlížeče.

Co mám dělat, když mi program nerozumí?

V případě, že Vám program dobře nerozumí, zkontrolujte, zda máte správně nastavený a umístěný mikrofon. Úvodní tutoriál programu Vás jeho nastavením provede. Jedná se o nejčastější příčinu potíží s funkčností programu.

Můžu diktovat, i když mám mírnou vadu řeči?

Ano, program automaticky provádí hlasovou adaptaci na každého nového uživatele, a mírnou vadu řeči, jako je např. ráčkování, sám eliminuje.

FAQ

NEWTON SpeechGrid


Nejčastější otázky a odpovědi týkající se řešení pro rozpoznávání nahrávek

Jak mohu vyzkoušet technologii SpeechGrid

Vyzkoušet NEWTON SpeechGrid je snadné díky aplikaci NTeX. Program si stáhněte zde.

Jak se ovládá program NTeX?

Uživatelskou přiručku naleznete zde: Uživatelská příručka NTeX

Nenašli jste odpověď na vaši otázku? Potřebujete poradit s výběrem nebo nastavením našich produktu? Napište nám nebo zavolejte na 225 540 120.
Jan Papoušek, zákaznická podpora
Jan Papoušek
zákaznická podpora
We received your message and will contact you back soon.

Vyplňte a odešlete kontaktní formulář. Ozveme se vám co nejdříve. Telefonická zákaznická linka je v provozu v pracovní dny od 8:00 do 17:00


Na Pankráci 1683/127,
140 00 Praha 4
Czech Republic

E: podpora@newtontech.cz
P: (+420) 225 540 120

Frequently asked questionsQuestions and answers Contact form
FAQ

Voice technologies


The most frequently asked questions about voice technologies.

What are neural networks and how are they useful in voice technologies?

An artificial neural network is a computational model used in the field of machine learning (artificial intelligence). This computational model currently yields the best results in a variety of artificial intelligence applications (object recognition within an image, speech recognition, translation from one language to another…). The structure of this computational model is inspired by the structure of biological neural networks, e.g. in the brain. Accordingly, an artificial neural network consists of a large number of small computational units (neurons) which are interconnected in series and parallel circuits. Much like the brain, this network is also capable of learning – in the learning process, the weight of the connections between the individual neurons are adjusted in the artificial neural network. Any given neuron in the network then sends a signal to the subsequent layers only if the sum of its input signals, multiplied by the learned weighting factors, exceeds a certain threshold value (this is similar to the workings of neurons in the human brain).

What are the advantages of using neural networks in speech recognition, compared to the previous system?

The system of machine learning using neural networks offers a significantly higher accuracy in speech recognition. This is especially apparent under difficult conditions, e.g. when transcribing a compressed recording, with excessive background noise, when the sound has been recorded from a greater distance, etc. In cases such as these, the neural network is much more robust and the quality of speech recognition is retained more successfully than with the previous version.

Can your system for speech recognition learn on its own?

From the point of view of machine learning theory, one of the advantages of neural networks is that if they are deep enough, the network is capable of essentially creating some of its own internal abstract indexes between layer which are far better than what man can produce from a processed signal through various sophisticated transformations and algorithms. However, even the previous algorithms had to be learned.  This is not a novelty for neural networks. But it is important to remember that no system can learn entirely on its own. There always has to be a teacher for learning to be able to take place.

How significant are the improvements brought by neural networks and where do they manifest?

Under ideal conditions, where even the previous system worked well, we can expect a relative decrease in the error rate by 10% – 20%. This can increase the accuracy from 90% up to 91% even 92%. Under difficult conditions, where the previous system functioned e.g. with an accuracy of only 40% – 60%, we can now expect significantly better results, e.g. around 80%.

What does the process of “learning” in neural networks look like and how long does it take?

Learning with the aid of several hundred hours’ worth of voice recordings takes approximately 24 hours using one powerful graphics card.

FAQ

NEWTON Dictate


Everything you need to know about the program for the automatic recognition of dictated speech.

What is the difference between the NEWTON Dictate program and the service for transcribing recordings?

NEWTON Dictate is most appreciated by those who want to take down notes, make log entries or dictate a text previously written by hand. In contrast, the the service for transcribing recordings is best suited for recognizing previously recorded audio files (such as recordings of interviews, meetings etc.). Recordings are best transcribed using our program NEWTON SpeechGrid.

What can I dictate using the program NEWTON Dictate?

NEWTON Dictate is designed for dictating general texts in standard language. It is available in Czech, Slovak, Polish and Croatian. To transcribe spontaneous speech or to dictate professional texts, it is necessary to use the corresponding general or specialized dictionary.

What is the minimum recommended computer configuration needed in order for the program to work properly?

The program requires a computer with a processor of min. Intel Core i5 (1.7GHz and up), 4GB RAM.

Supported OS: Microsoft Windows 10, 8 and 7 32-bit or 64-bit. Installation: Microsoft .NET 4 (is included in the package or available for download at http://www.microsoft.com/net/). Sufficient space on the hard drive is needed (up to 600MB for the general dictionary). A standard sound card supporting a sampling rate of 16kHz, with a 16-bit resolution. The program will also work on computers with lower performance, but in that case there will be a delay in the recognition process.

Can I use any microphone for dictating?

For dictation, it is advisable to use a so-called directional microphone, which, unlike the computer’s internal microphone, will only capture sounds in its immediate vicinity. A high-quality microphone is also included in the NEWTON Dictate package.

What will the program write if I dictate a word which is not in the NEWTON Dictate dictionary?

The application always tries to recognize the entire dictation. Therefore, unknown words are not left as blank spaces, but are replaced with what is judged to be the phonetically most similar variant. If you need to dictate an unknown word repeatedly, you can add it to the user dictionary. The application will learn the word and recognize it in the next dictate.

Which formats can I use for saving the resulting text?

The recognized text can be saved in the standard RTF or TXT format. The application also retains the audio recording of your dictation, which you can then export in MP3, WAV or SPX formats. If you want to continue working with the text and sound recording in NEWTON Dictate, the program allows you to save the entire document in TTAX format.

What if I need my dictated text to be written directly into another program?

If you want NEWTON Dictate to transcribe your dictation directly into another program, you can use the “MINI” feature, which writes the dictated text into the current location of the mouse cursor. This allows you to dictate into any application, information system or Internet browser.

What should I do if the program does not understand me?

If the program has trouble recognizing your speech, first check whether your microphone is selected in the settings and correctly positioned in front of your mouth. The introductory tutorial to the program will take you through the microphone settings step by step. An incorrectly set microphone is the most frequent cause of problems with the program’s functionality.

Can I dictate if I have a minor speech defect?

Yes, the program will automatically adapt to the voice of every new user, and is capable of eliminating the effects of minor speech defects such as the inability to correctly pronounce the sound.

FAQ

NEWTON SpeechGrid


The most frequently asked questions regarding solutions for the transcription of recordings

How can I try out the SpeechGrid technology?
NEWTON SpeechGrid can be easily tried out thanks to the NTeX program. The program can be downloaded here.
How is the NTeX program controlled?
The user manual can be found here: NTeX User Manual
Didn’t find an answer to your question? Do you need advice regarding the selection or settings of our products? Leave us a message or call us on (+420) 225 540 120.
Jan Papoušek, zákaznická podpora
Jan Papoušek
Customer support
We received your message and will contact you back soon.

Leave us a message or call us. We will reply to your queries as soon as possible.


Na Pankráci 1683/127,
140 00 Praha 4
Czech Republic

E: podpora@newtontech.cz
P: (+420) 225 540 120

Kdo jsme

Naše webová adresa je: https://www.newtontech.net.

Jaké shromažďujeme osobní údaje a proč je shromažďujeme

Komentáře

Když návštěvníci přidají komentář na tento web, jsou shromažďovány údaje zobrazené ve formuláři pro komentář, dále IP adresa návštěvníka a řetězec user agent definující prohlížeč, což pomáhá k detekci spamu.

Službě Gravatar může být poskytnut anonymní řetězec vytvořený z vaší emailové adresy (nazývaný také hash), díky kterému lze určit jestli tuto službu používáte. Zásady ochrany osobních údajů služby Gravatar jsou k dispozici zde: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vašeho komentáře je váš profilový obrázek viditelný pro veřejnost v kontextu vašeho komentáře.

Média

Pokud nahráváte obrázky na tento web, měli byste se vyhnout nahrávání obrázků s vloženými údaji o poloze (EXIF GPS). Návštěvníci webu mohou stáhnout a zobrazit libovolné data o poloze z obrázků na webu.

Kontaktní formuláře

Cookies

Pokud na naše stránky přidáte komentář, můžete povolit uložení jména, emailové adresy a webové stránky do cookies. Tímto způsobem se snažíme zvýšit váš komfort, když budete psát nový komentář už pak nebudete muset tyto údaje znovu vyplňovat. Tyto soubory cookies budou mít životnost jeden rok.

Pokud máte účet a přihlašujete se k tomuto webu, nastavíme dočasné cookie pro ověření, zda váš prohlížeč přijímá soubory cookies. Tento soubor cookie neobsahuje žádné osobní data a při zavření prohlížeče se zruší.

Při přihlašování vám nastavíme také několik souborů cookies pro uložení vašich přihlašovacích údajů a pro nastavení zobrazení obrazovky. Přihlašovací soubory cookies mají životnost dva dny a cookies pro nastavení zobrazení mají životnost jeden rok. Pokud potvrdíte možnost „Zapamatovat si mě“, vaše přihlášení bude trvat dva týdny. Pokud se ze svého účtu odhlásíte, přihlašovací cookies budou odstraněny.

Pokud upravujete nebo publikujete článek, bude ve vašem prohlížeči uložen další cookie. Tento cookie neobsahuje žádné osobní data a jednoduše označuje ID příspěvku, který jste právě upravili. Jeho platnost vyprší po 1 dni.

Vložený obsah z dalších webů

Příspěvky na těchto stránkách mohou obsahovat vložený obsah (například videa, obrázky, články atd.). Vložený obsah z jiných webových stránek se chová stejným způsobem, jako kdyby návštěvník navštívil jiný web.

Tyto webové stránky mohou shromažďovat data o vás, používat soubory cookies, vkládat další sledování od třetích stran a sledovat vaši interakci s tímto vloženým obsahem, včetně sledování interakce s vloženým obsahem, pokud máte účet a jste přihlášeni na danou webovou stránku.

Analytika

S kým sdílíme vaše údaje

Jak dlouho uchováváme vaše údaje

Pokud přidáte komentář, komentář a jeho metadata budou uchovávána po dobu neurčitou. Údaje jsou uchovávány za účelem automatického rozpoznání a schválení všech následných komentářů, místo jejich držení ve frontě moderování.

Pro uživatele, kteří se registrují na tomto webu (pokud mají tuto možnost), ukládáme také osobní údaje, které uvádějí ve svém uživatelském profilu. Všichni uživatelé mohou kdykoliv vidět, upravovat nebo smazat své osobní údaje (s výjimkou toho, že nemohou změnit své uživatelské jméno). Administrátoři webu mohou také tyto informace zobrazit a upravovat.

Jaké máte práva?

Pokud máte na tomto webu účet nebo jste zde přidali komentáře, můžete požádat o obdržení souboru s exportem osobních údajů, které o vás uchováváme, včetně všech údajů, které jste nám poskytli. Můžete také požádat o odstranění veškerých osobních údajů, které o vás uchováváme. Tato možnost nezahrnuje údaje, které jsme povinni uchovávat z administrativních, právních nebo bezpečnostních důvodů.

Kam posíláme vaše data?

Komentáře návštěvníků mohou být kontrolovány prostřednictvím automatizované služby detekce spamu, která může být umístěna v zahraničí.

Vaše kontaktní údaje

Dodatečné informace

Jak chráníme vaše osobní údaje

Jaké máme postupy při úniku informací

Od kterých třetích stran získáváme osobní údaje?

Jaké automatizované rozhodnutí provádíme a/nebo profilujeme uživatelská data

Informační povinnost regulovaného průmyslu

Náš tým

Zákaznický tým


Petr Herian
Petr Herian Spoluzakladatel & CEO

Zakladatel a lídr z povolání. Je hlavou celé skupiny NEWTON. V několika posledních letech se soustředí na řízení společnosti NEWTON Technogies.

Dita Horovská
Dita Horovská Školitelka hlasového ovládání

Je autorkou projektu Silou hlasu, v rámci kterého učí hendikepované ovládat počítač hlasem. Spolu s Lukášem vyškolili více než stovku klientů.

Jan Papoušek
Jan Papoušek Zákaznikcá podpora

Od vedení skautského oddílu a přes uživatelskou podporu databází se propracoval až do NEWTON Technologies. Má rád lidi a lidé musí mít rádi jeho.

Lukáš Srba
Lukáš Srba Školitel

Spolu s Ditou Horovskou školí klienty, jak ovládat počítat hlasem. Z našeho portfólia školí používání diktovacího programu NEWTON Dictate. Kromě něj učí používat i další programy.

Produktový tým


Ewa Balejová
Ewa Balejová Inovace a nové produkty

Vzděláním psycholožka ale naturelem inovátorka a průkopnice. Pochází z Polska, ale se svým Slovenským manželem a Českými dětmi žije v Praze.

Pavel Barták
Pavel Barták Produktový manažér

Ve skupině NEWTON působí dlouhá léta. Od monitoringu médií se klikatými cestami dostal až k řízení produktu pro call centra NEWTON Analytics.

Magdalena Horánska
Magdalena Horánska Mezinárodní obchod

Řídí zahraniční aktivity společnosti NEWTON Technologies. Protože je nadšenou jachtařkou, oblíbila si cesty především na jihovýchod Evropy.

Lenka Weingartova
Lenka Weingartova Lingvistka

V Londýně učila Google mluvit česky. V Praze učí NEWTON rozumět nejen češtině, ale i dalším slovanským jazykům. Díky svému jazykovému talentu je doma na Zeměploše i mezi Klingony.

Obchod & Marketing


Alexander Holko
Alexander Holko Obchodní zástupce pro Slovensko

Neustále na cestách od Prahy až po Košice. Má za sebou řadu úspěšných implementaci programu NEWTON Dictate do nemocničních informačních systémů.

Ondřej Klimeš
Ondřej Klimeš Manažér marketingu a PR

Praxi v marketingu a PR počítá už na desítky let. Pracoval v médiích, jako soukromý knihkupec i v politickém marketingu. Do skupiny NEWTON se vrátil po více než deseti letech.

Martin Krásný
Martin Krásný Obchodní zástupce

Odborník na profesionální diktovací systémy. Spolu s programem NEWTON Dictate prodává také diktafony a další příslušenství značky PHILIPS.

Jaroslava Schmidtova
Jaroslava Schmidtova Obchodní zástupce

Prodává a školí uživatele programu NEWTON Dictate. Také zajišťuje prodej profesionálních diktafonů OLYMPUS. Je propagátorkou terapie pomocí objetí.

Vývojový tým


Jan Václ
Jan Václ Vedoucí vývojového týmu

Je odborník na počítačovou lingvitiku. Po studiích pracoval v SEZNAM.CZ. Nyní vede tým programátorů a vývojářů NEWTON Technologies. Ve volném čase staví dům a zpívá.

Soběslav Benda
Soběslav Benda Programátor / Vývojář

Jako vývojář pracuje už více než deset let. Je specialista na platformu .NET. V NEWTON Technologies se podílí na vývoji programu NEWTON Dictate a nově i online produktům.

Marek Boháč
Marek Boháč Programátor / Vývojář

Šimon Dejmek
Šimon Dejmek Programátor / Vývojář

Ladislav Šeps
Ladislav Šeps Programátor / Vývojář

Martin Španěl
Martin Španěl Programátor / Vývojář

Chcete se k nám přidat?

NEWTON SpeechGrid

NEWTON SpeechGrid


Kompletní řešení pro automatický přepis a zpracování audionahrávek

Kompletní řešení pro automatický přepis a zpracování audionahrávek
Vyzkoušet Vlastnosti
NEWTON SpeechGrid

Co je NEWTON SpeechGrid


NEWTON SpeechGrid je kompletní workflow pro automatický přepis a zpracování audionahrávek. Zahrnuje výkonnou cloudovou infrastrukturu NEWTON NanoGrid s API rozhraním pro online rozpoznávání. K dispozici je také varianta NEWTON MiniGrid vhodná pro nasazení v uzavřených podnikových systémech. Součástí jsou také editační nástroje a ukázkové demo projekty.

API rozhraní

Díky plně přizpůsobitelnému API rozhraní je integrace do systémů zákazníka rychlá a levná.

Číst více

Aplikace NTeX

Pro snadné testování i jednorázové použití je k dispozici aplikace ve verzích pro Windows i macOS.

Číst více

Multi jazyková podpora

Podpora rozpoznávání nejen ve slovanských jazycích. Další jazyky průběžně doplňujeme.

Číst více

Vyzkoušet NEWTON SpeechGrid je snadné díky aplikaci NTeX.

NEWTON SpeechGrid

Klíčové vlastnosti


Můžete rychle a přesně získat textovou podobu nahrávek rozhovorů, záznamů jednání, podcastů a dalších zdrojů. Podporujeme rozpoznávání v 17 jazycích.

Výkon

Vysoký výkon, rychlost rozpoznávání a garantovaná dostupnost díky vlastní škálovatelné infrastruktuře.

Zabezpečení

Pro aplikace s vysokými nároky na zabezpečení nabízíme možnost zcela izolovaného on-premise řešení.

Slovní zásoba

Vysoká kvalita rozpoznávání díky bohaté slovní zásobě a možnosti přidávat vlastní slova, například odbornou terminologii.

Podporované jazyky

Rozumíme hlasu 1 miliardy lidí


Naše aplikace automaticky rozpoznávají s vysokou přesností mluvenou řeč v hlavních slovanských jazycích. Dále se zaměřujeme na jazyky v regionech, ve kterých naše společnost působí: střední, východní a západní Evropa.

Rozumíme hlasu 1 miliardy lidí
Angličtina

Bosenština

Bulharština

Černohorština

Čeština

Chorvatština

Maďarština

Makedonština

Norština

Polština

Rumunština

Ruština

Slovenština

Slovinština

Španělština

Srbština

Švédština

Ukrajinština

Specializované slovníky


Pro nejlepší výsledky rozpoznávání pracujeme se specializovanými slovníky a akustickými modely. Dostupnost slovníků pro jednotlivé jazyky se může být lišit.

Offline přepis

Univerzální slovník určený pro přepis audio nahrávek.

Pro diktování

Pro přímé diktování a okamžitý převod hlasu na text nabízíme slovník s obecnou slovní zásobou.

Telefonní slovník

Specializovaný slovník a akustický model pro rozpoznávání telefonních hovorů.

NEWTON SpeechGrid

NEWTON SpeechGrid


A comprehensive solution for the automatic transcription and processing of audio recordings

A comprehensive solution for the automatic transcription and processing of audio recordings
Try it out Features
NEWTON SpeechGrid

What is NEWTON SpeechGrid


NEWTON SpeechGrid is a complete workflow for the automatic transcription and processing of audio recordings. It includes NEWTON NanoGrid, a powerful Cloud infrastructure with APIs for online speech recognition. The version NEWTON MiniGrid is also available and is recommended for use in closed business systems. Editing tools and demo projects are also included.

API interface

Thanks to a fully customizable API interface, integration into customer systems is quick and inexpensive.

Read more

NTeX Application

The application is available in versions for Windows and macOS for testing and one-time use.

Read more

Multi-language support

Speech recognition supported not only for Slavic languages. Other languages are being gradually added.

Read more

Trying out NEWTON SpeechGrid is easy thanks to the NteX application.

NEWTON SpeechGrid

Key features


Fast access to highly accurately transcribed audio recordings of interviews, meetings, podcasts and other sources. Our technologies can recognize and transcribe speech in 18 languages.

Performance

High performance, speed of recognition and guaranteed availability thanks to the scalable infrastructure.

Security

For applications with high security demands we offer an isolated on-premise solution.

Dictionaries

Highly accurate speech recognition thanks to the extensive dictionaries, with the option of adding user words, for example specialized terminology.

Languages supported

We understand the voice of 1 billion people


Our applications can automatically recognize speech with high accuracy for all of the major Slavic languages. Furthermore, we specialize in languages spoken in regions where our company operates: Central, Eastern and Western Europe.

We understand the voice of 1 billion people
Bosnian

Bulgarian

Czech

Croatian

English

Hungarian

Macedonian

Montenegrin

Polish

Romanian

Russian

Serbian

Slovak

Slovenian

Spanish

Swedish

Ukrainian

Norwegian

NEWTON SpeechGrid

Specialized dictionaries


For the best recognition results we work with specialized dictionaries and acoustic models. The availability of dictionaries may vary from language to language.

Offline transcription

Universal dictionary designed for the transcription of audio recordings.

For dictation

A dictionary containing general vocabulary for direct dictation and instant conversion of voice to text is offered.

Telephone dictionary

Specialized dictionary and acoustic model designed for transcribing telephone calls.

NEWTON Analytics

NEWTON Analytics


Nástroje pro automatické zpracování a analýzu audio nahrávek, především telefonních hovorů v call centrech.

Nástroje pro automatické zpracování a analýzu audio nahrávek, především telefonních hovorů v call centrech.
Vyzkoušet Vlastnosti
NEWTON Analytics

Automatický přepis a analýzy telefonních hovorů


Co to dělá?

NEWTON Analytics je sada nástrojů pro automatické zpracování a analýzu audio nahrávek, především telefonních hovorů. Obsahuje modul pro automatický převod audio nahrávek do textového formátu. Nad těmito daty provádí pokročilé datové analýzy.

Automatický přepis a analýzy telefonních hovorů

Klíčové vlastnosti


Automatický převod telefonních hovorů na text v reálném čase

17 jazyků včetně angličtiny, češtiny, slovenštiny, polštiny a švédštiny

Rozpoznání tématu hovoru a klíčových slov

Zpracování oddělených zvukových stop

Vyhodnocování hovorů podle zadaných parametrů

Fulltextové vyhledávání v hovorech

Propracované uživatelské rozhraní

Průběžné zpřesňování přepisů pomocí uživatelských slovníků

Klíčové vlastnosti
Technické řešení

Technické řešení


Cloudové řešení nebo on-premise

Metadata z telefonní ústředny

Vlastní voice-to-text řešení NEWTON SpeechGrid

Škálovatelný výkon

Přizpůsobitelné webové rozhraní

Integrace do řešení zákazníka

Potřebujete více informací o řešení pro call centra?

“Zabezpečení dat klientů je u nás vždy na prvním místě. I bez GDPR víme, že ochrana osobních dat je klíčová a lidský hlas si vždy zaslouží zvláštní respekt.”
pavel-bartak-ctverec
Pavel Barták
Product Manager

NEWTON Analytics

NEWTON Analytics


Tools for automatic processing and analysis of audio recordings, especially telephone calls in call centers.

Tools for automatic processing and analysis of audio recordings, especially telephone calls in call centers.
Try it out Properties
NEWTON Analytics

Tools for automatic processing
and analysis of telephone calls


What does it do?

NEWTON Analytics is a set of tools for automatic processing and analysis of audio recordings, especially telephone calls. It includes a module for automatic conversion of audio recordings into text format. The data are then subjected to advanced text analyses.

Tools for automatic processing <br> and analysis of telephone calls

Key properties


Automatic transcription of the calls to text in real time

17 languages including English, Czech, Slovak, Polish or Swedish

Recognition of call topics and keywords

Processing of separate audio tracks

Call evaluation according to specified parameters

Fulltext search in calls

Sophisticated user interface

Continuous refinement of transcriptions with tailored user dictionaries

Key properties
Technical solution

Technical solution


Cloud solutions or on-premise

Metadata from PBX

Our own voice-to-text solution NEWTON SpeechGrid

Scalable performance

Customizable web interface

Integration into customer solution

We support speech recognition in 17 languages.

“Data security for our clients is always our top priority. Even without GDPR we know that privacy is crucial and the human voice deserves special respect.”
pavel-bartak-ctverec
Pavel Barták
Product Manager

NEWTON Dictate

NEWTON Dictate


Profesionální řešení pro převod lidského hlasu do textu

Profesionální řešení pro převod lidského hlasu do textu
Vyzkoušet Vlastnosti
NEWTON Dictate

Spolehlivý nástroj pro profesionální diktování


Podívejte se, jak vám NEWTON Dictate zjednoduší práci

Rychlejší vytváření dokumentů

S programem NEWTON Dictate vytvoříte své dokumenty až 2x rychleji. NEWTON Dictate představuje jedinečné řešení pro psaní delších textů. Je vhodný nejen pro obchodní korespondenci, ale díky mnoha slovníkům obsahujícím sta tisíce výrazů z odborné terminologie přináší znatelnou úsporu času uživatelům ve státní správě, justici, zdravotnictví i dalších oborech.

Spolehlivý nástroj pro profesionální diktováníVysoká přesnost přepisu

Implementací samoučící neuronové sítě a čtyřnásobně obsáhlejší slovní databází byla zvýšena přesnost přepsaného textu. NEWTON Dictate Vám bude ihned rozumět. Hlasem máte možnost text nejen tvořit, ale i editovat a to nejen v prostředí NEWTON Dictate.

Spolehlivý nástroj pro profesionální diktováníNejlepší výsledky s kvalitním příslušenstvím

Nejlepších výsledků dosáhnete s použitím kvalitních mikrofonů nebo diktafonů. S bezdrátovým mikrofonem nebo náhlavní soupravou můžete diktovat a přitom mít ruce volné.

Spolehlivý nástroj pro profesionální diktování
Verze programu

Vyberte si vaši verzi NEWTON Dictate


Program je dostupný ve dvou verzích. Vyberte si tu, která vám bude nejlépe vyhovovat. Potřebujete pomoci s výběrem? Ozvěte se nám!

NEWTON Dictate Professional


NEWTON Dictate Professional

Verze Professional je určena odborníkům z různých profesních oblastí, ve kterých je potřeba využívat slovníky se specializovaným zaměřením.


Koupit

NEWTON Dictate Business


NEWTON Dictate Business

Verze Business je určena pro běžné kancelářské použití se slovníkem obecné češtiny. Umožňuje flexibilní licencování.


Koupit

Vyzkoušejte si, jak efektivní může být diktování!

FAQ

Často kladené otázky


Pokud jste nenašli odpověď na vaši otázku v následujícím seznamu, napište nám.

K čemu využiji NEWTON Dictate

Program je vhodný všude tam, kde se pravidelně vytvářejí textové dokumenty. NEWTON Dictate vám zvýší efektivitu a zrychlí vaši práce.

Jak přesný je převod řeči na text?

Díky použití moderní technologie neuronových sítí je rozpoznání diktovaného textu velmi spolehlivé. Jen díky této přesnosti je možné ho využívat například v lekařství nebo v soudní praxi.

Potřebuji pro diktování speciální vybavení?

Pro spolehlivé rozpoznání diktovaného textu budete potřebovat kvalitní mikrofon nebo diktafon. S výběrem vám rádi poradíme. Některé verze programu obsahují zdarma kvalitní headset s mikrofonem.

Kde si mohu program a příslušenství koupit?

Nejrychlejší způsob získání programu je objednání elektronické licence na našem eshopu. Tam si můžete vybrat i kvalitní příslušenství. Pokud si ale nejste jistí, která verze nebo jaké příslušenství pro vás bude nejlepší, nespěchejte. Napište nám nebo zavolejte a nechte si poradit.

Mohu program “naučit” nová slova?

NEWTON Dictate zná opravdu hodně slov. V základní verzi rozpoznává více než 500 tisíc nejčastějších výrazů a slovních spojení. Navíc můžete použít některý odborný slovník, kterým program naučíte další tisíce specifických výrazů. A pokud to nebude stačit, můžete velice snadno přidávat vlastní slova.

Je program vhodný pro handicapované?

Pro všechny, kteří nemohou ovládat počítač rukama, je NEWTON Dictate vítaným pomocníkem při pořizování delších textů. Program je pro tyto potřeby speciálně přizpůsoben. Přesvědčte se sami!

Mohu si program bezplatně vyzkoušet?

Program NEWTON Dictate si můžete jednoduše vyzkoušet. Zde si stáhněte instalační soubor a napište nám o zkušební bezplatnou licenci.

Mohu program využít i například ve Wordu?

S NEWTON Dictate můžete přímo diktovat do všech programů, které používáte ve vašem počítači. Vyzkoušejte si to!

Máte jinou otázku?

Jsme vám vždy k dispozici na podpora@newtontech.cz.

“Zkuste si, jak pohodlné a rychlé je diktování namísto psaní na klávesnici. Snadno si zvyknete, že vás počítač poslouchá na slovo.”
jaroslava-schmidtova-ctverec
Jaroslava Schmidtová
Obchodní zástupce

NEWTON Dictate

NEWTON Dictate


Professional solution for converting human voice into text

Professional solution for converting human voice into text
Try it out Properties
NEWTON Dictate

A reliable tool for professional dictation


See how NEWTON Dictate will simplify your work

Faster creation of documents

With NEWTON Dictate, you can create your documents up to two times faster. NEWTON Dictate is a unique solution for writing longer texts. It is suitable not only for business correspondence, but thanks to many dictionaries containing hundreds of thousands of speacialized terms it saves considerable time for users in the fields of state administration, justice, or healthcare.

A reliable tool for professional dictationHigh transcription accuracy

We implemented a self-learning neural network and quadrupled our word databases and thus increased the accuracy of transcribed texts. NEWTON Dictate will understand you immediately. Using your voice, you have the ability to create and edit text, and not only in the NEWTON Dictate environment.

A reliable tool for professional dictationBest results require best accessories

Get the best results with high-quality microphones or recorders. Using a wireless microphone or headset you can dictate while having your hands free.

A reliable tool for professional dictation

Program versions


The program is available in two versions. Choose the one most suitable for you. Need help with choosing? Contact us!

NEWTON Dictate Professional


NEWTON Dictate Professional

The Professional version is intended for professionals from different areas of expertise where specialized dictionaries need to be used.


Buy

NEWTON Dictate Business


NEWTON Dictate Business

The Business version is intended for normal office use with a general dictionary. It allows flexible licensing.


Buy

Try how effective dictation can be!

FAQ

Frequently asked questions


If you have not found an answer to your questions in the following list, please contact us.

What can I use NEWTON Dictate for?

The program can be used in all environments where text documents are created on a regular basis. NEWTON Dictate will increase your efficiency and speed up your work.

How accurate is the conversion of speech to text?
Do I need special equipment for dictation?

For an accurate recognition of the dictated text you will need a high-quality microphone or a recorder. We will be happy to advise you on the selection. Some versions of the program include a free high-quality headset with a microphone.

Where can I buy the program and accessories?

The fastest way to get the program is to order an electronic licence from our eshop. You can also choose from our selection of high-quality accessories. However, if you are not sure which version or accessory will be suitable for you, no need to rush. Write to us or call us and we will be happy to advise.

Can the program “learn” new words?

NEWTON Dictate knows a lot of words. Depending on the language, the basic version recognizes more than 500.000 most common terms and phrases. In addition, you can use a professional dictionary that knows thousands of specific terms. And if it is not enough, you can easily add your own words.

Is the program suitable for disabled people?
For all who are not able to control the computer with their hands, NEWTON Dictate is a welcome helper for writing longer texts. The program is tailored exactly to these needs. Take a look!
Can I try the program free of charge?
Yes, it’s simple to try NEWTON Dictate. The installation file can be downloaded here. Contact us for a free trial licence.
Can I use the program for example in Word?
Yes, with NEWTON Dictate, you can dictate directly to all the programs you use on your computer. Try it!
Do you have more questions?
We are available at podpora@newtontech.cz.
“Try how fast and convenient it is to dictate instead of typing on the keyboard. You will easily get used to the computer obeying your every word.”
jaroslava-schmidtova-ctverec
Jaroslava Schmidtová
Sales Representative

Kontaktujte nás

Ozvěte se ještě dnes

[recaptcha]

Napište nám vzkaz nebo zavolejte. Na vaše dotazy budeme reagovat co nejdříve.


NEWTON Technologies, a.s.
Na Pankráci 1683/127
140 00 Praha 4
Czech Republic

IČ: 28479777
DIČ: CZ28479777

Zákaznická podpora

Kateřina Morozová

 

Anna Sovadinová

 

tel: (+420) 225 540 120
e-mail: podpora@newtontech.cz

Telefonická zákaznická linka je v provozu v pracovní dny od 8:00 do 17:00.

Kontakt pro média

Ondřej Klimeš

tel: (+420) 724 288 051
e-mail: ondrej.klimes@newtontech.cz

Obchodní zástupci pro program NEWTON Dictate

Alexander Holko

obchodní zástupce pro Slovensko

tel: (+421) 949 293 584
e-mail: alexander.holko@newtontech.cz

Martin Krásný

obchodní zástupce pro NEWTON Dictate a příslušenství PHILIPS

tel: (+420) 736 614 139
e-mail: martin.krasny@newtontech.cz

Jaroslava Schmidtová

obchodní zástupce pro NEWTON Dictate a příslušenství OLYMPUS

tel: (+420) 725 524 497
e-mail: jaroslava.schmidtova@newtontech.cz

Kontaktní osoby pro ostatní produkty

Pavel Barták

Product manager pro NEWTON Analytics (řešení pro call centra)

tel: (+420) 602 524 871
e-mail: pavel.bartak@newtontech.cz

Kde nás najdete

Contact us

[recaptcha]

Leave us a message or call us. We will reply to your queries as soon as possible.

Address:
NEWTON Technologies, a.s.
Na Pankráci 1683/127
140 00 Praha 4
Czech Republic

Email: podpora@newtontech.cz


Customer support

Jan Papoušek

tel: (+420) 225 540 120
e-mail: podpora@newtontech.cz

The hotline is available on weekdays from 8am to 5pm.

Where to find us

NEWTON Technologies, a.s.

Rozumíme hlasu 1 miliardy lidíBlog Napište nám
NEWTON Technologies

O společnosti


Přinášíme nové možnosti v počítačovém rozpoznávání především slovanských jazyků. Ve střední a jihovýchodní Evropě poskytujeme našim klientům inovativní řešení pro diktování a automatický převod nahrávek do textové podoby.

Hlasové technologie již od roku 2008

Společnost NEWTON Technologies, a.s. byla založena v roce 2008 s cílem přenesení hlasových technologií k uživatelům a do průmyslu. Zaměřuje se na systémy rozpoznávání hlasu slovanských jazyků (čeština, slovenština, polština, chorvatština, ruština,…). Systémy založené na rozpoznávání hlasu jsou tak ověřené řadou klientů a společnost má rozsáhlé zkušenosti s implementací do různých informačních systémů a školením uživatelů.

O společnostiInovace a služby

Vedle diktovacích softwarů (NEWTON Dictate) se věnuje také přepisům záznamů na zakázku, vyhledávání v audiovizuálních archivech, hlasovým analýzám a hlasovému ovládání počítače. Na rozvoji hlasových technologií společnost úzce spolupracuje s týmem prof. Jana Nouzy z Technické univerzity v Liberci. Díky naší sesterské společnosti NEWTON Media, která se zabývá monitoringem médií a vlastní nejbohatší archív plných textů, pravidelně aktualizujeme základní slovní zásobu používanou pro rozpoznávání.

O společnostiŘešení pro každého

Naše řešení nabízíme klientům v řadě oborů, jako jsou např. soudy a státní zastupitelství, advokacie, zdravotnictví, školství, bankovnictví a pojišťovnictví, žurnalistika. Zdravotně znevýhodněným občanům tyto technologie pomáhají překonávat jejich omezení i zapojovat se do pracovního procesu.

O společnosti

Naši partneři


image
image
image
image

NEWTON Technologies, a.s.

We understand the voice of 1 billion peopleBlog Contact us
NEWTON Technologies

We understand the voice of 1 billion people


Our company offers new possibilities in computer voice recognition, especially for Slavic languages. In Central and Southeastern Europe, we provide our clients with innovative solutions for dictation and automatic conversion of audio recordings into written form.

Voice technologies since 2008

NEWTON Technologies was founded in 2008 with the aim of facilitating voice technologies for individual and industrial use. We focus on voice recognition systems for Slavic languages (Czech, Slovak, Polish, Croatian, Russian, …). Voice recognition systems have been tested by a large number of clients, and the company has extensive experience in implementing various information systems and training users

We understand the voice of 1 billion peopleInnovation and services

Apart from dictation software (NEWTON Dictate) we also offer commissioned transcripts of audio recordings, searching in audio-visual archives, voice analysis, and voice activated controls for computers. In the development of voice technology, the company works in close collaboration with a team of scientists from the Technical University of Liberec, led by prof. Jan Nouza. Thanks to our sister company NEWTON Media, which specializes in media monitoring and owns an extensive corpus of full-length texts, we are able to regularly update the basic vocabulary used for speech recognition.

We understand the voice of 1 billion peopleA solution for every one

We offer our solutions to clients in a number of industries, such as courts and prosecution, advocacy, healthcare, education, banking and insurance, journalism, etc. Our technologies are also used to help handicapped users overcome their disabilities and participate in the work process.

We understand the voice of 1 billion people

Our partners


image
image
image
image

Řešení pro

Řešení pro


Rozumíme hlasu 1 miliardy lidí

Rozumíme hlasu 1 miliardy lidí
Podívejte se, co umíme!
O společnosti

Využijte naplno potenciál lidského hlasu

Řešení pro rozpoznávání nahrávek

NEWTON SpeechGrid

Kompletní workflow pro automatický přepis audionahrávek. Můžete rychle a přesně získat textovou podobu nahrávek rozhovorů, záznamů jednání, podcastů a dalších zdrojů. Podporujeme rozpoznávání v 18 jazycích. Nabízíme také hardware pro nahrávání a prostředí pro korektury textů.


Více informací

Řešení pro call centra

NEWTON Analytics

Sada nástrojů pro automatické zpracování a analýzu audio nahrávek, především telefonních hovorů. NEWTON Analytics obsahuje modul pro automatický převod audio nahrávek do textového formátu.


Více informací

Řešení pro diktování

NEWTON Dictate

Program pro automatický převod hlasu na text. Je ideální pro diktování delších textů do libovolného programu. Díky využití technologie neuronových sítí je přepis diktovaného textu přesnější a rychlejší.


Více informací

Řešení pro anonymizování dokumentů

NEWTON Anonymizer

Program na automatické anonymizování textových dokumentů jako jsou smlouvy, záznamy z jednání a další. Umožňuje trvalé a bezpečné odstranění osobních údajů přímo ze zdrojových dokumentů.


Více informací

Chcete zjistit, jak to funguje? Uvidíte, že nejlepší je si to prostě vyzkoušet.

Podporované jazyky

Rozumíme hlasu 1 miliardy lidí


Naše aplikace automaticky rozpoznávají s vysokou přesností mluvenou řeč v hlavních slovanských jazycích. Dále se zaměřujeme na jazyky v regionech, ve kterých naše společnost působí: střední, východní a západní Evropa.

Rozumíme hlasu 1 miliardy lidí
Angličtina

Bosenština

Bulharština

Černohorština

Čeština

Chorvatština

Norština

Maďarština

Makedonština

Polština

Rumunština

Ruština

Slovenština

Slovinština

Španělština

Srbština

Švédština

Ukrajinština

Náš tým


Porozumět novému jazyku pro nás především znamená porozumět lidem, kteří jím mluví.


Lenka Weingartová, lingvistka
Lenka Weingartová, lingvistka

K lidskému hlasu přistupujeme vždy s respektem.


Pavel Barták, Product Manager
Pavel Barták, Product Manager

Potřebujete poradit s výběrem nebo nastavením našich produktu?
Napište nám nebo zavolejte na 225 540 120.


Jan Papoušek, zákaznická podpora
Jan Papoušek, zákaznická podpora

Zkuste si, jak pohodné a rychlé je diktování namísto psaní na klávesnici. Snadno si zvyknete, že vás počítač poslouchá na slovo.


Jaroslava Schmidtova, obchodní zástupce
Jaroslava Schmidtova, obchodní zástupce

Pojďte se blíže seznámit s naší společností

Solutions for

Solutions for


We understand the voice of 1 billion people

We understand the voice of 1 billion people
Take a look at what we can do!
About our company

Unlock the full potential of the human voice

Solutions for transcribing audio recordings

NEWTON SpeechGrid

A complete workflow for automatically transcribing audio recordings. You can have fast access to highly accurate transcripts of audio recordings featuring interviews, meetings, podcasts and other sources. Our technologies can recognize and transcribe speech in 18 languages. We also help provide the hardware necessary for making the recordings, as well as a user interface for editing the texts.


More info

Solutions for call centres

NEWTON Analytics

A set of tools for the automatic processing and analysis of audio recordings, especially telephone calls. NEWTON Analytics includes a module for the automatic conversion of audio recordings into text formats.


More info

Solutions for dictation

NEWTON Dictate

A program for automatically converting voice to text. It is ideal for dictating longer texts into any program. By utilizing neural networks, our technologies ensure a more accurate and significantly faster transcription of dictated texts.


More info

Would you like to find out how it all works?
The best way to do that is to try it out for yourself.

Languages supported

We understand the voice of 1 billion people


Our applications can automatically recognize speech with high accuracy for all of the major Slavic languages. Furthermore, we specialize in languages spoken in regions where our company operates: Central, Eastern and Western Europe.

We understand the voice of 1 billion people
Bosnian

Bulgarian

Czech

Croatian

English

Hungarian

Macedonian

Montenegrin

Norwegian

Polish

Romanian

Russian

Serbian

Slovak

Slovenian

Spanish

Swedish

Ukrainian

Our team


For us, understanding a new language means understanding its speakers.


Lenka Weingartová, Linguist
Lenka Weingartová, Linguist

Respecting the human voice is of utmost importance to us.


Pavel Barták, Product Manager
Pavel Barták, Product Manager

Do you need advice regarding the selection or settings of our products?
Leave us a message or call us on (+420) 225 540 120.


Jan Papoušek, Customer Support
Jan Papoušek, Customer Support

Try out for yourself how much faster and more comfortable dictation is compared to typing. You’ll immediately get used to having the computer obey your every word.


Jaroslava Schmidtova, Sales Representative
Jaroslava Schmidtova, Sales Representative

Find out more about our company